Vakit Dolmak Üzere

Vakit Dolmak Üzere

Zamanın vakti dolmak üzereydi. İnsanlığın derin bilgelik tohumlarını ören, zaman artık insanoğlunu daha iyi devindirmesi başka  gizli bir ışığa bırakacaktı. insanoğlu için artık 5. Boyutun kapıları açılmak üzereydi. Hastalıklar insanoğlunun gelişimi için yeni bir sanrı gibiydi. Yaşamını, paranın kancasına takıp sürükleyenler için 3. Boyut makro dünyalar arasında insan için zindan görevi görecekti. Son basamağa tek adım kalmıştı. İnsanoğlu için yeni bir boyutu kavramak demek mantık ile duygu arasında yönetici görevi gören sezginin vereceği hal durumunu kavramak demekti. Artık zamanın ötesine yelken açmamıza az kalmıştı.

Gemi yapılmıştı, ötelerin ötesine seyahat etmek için üç maddeye uymak gerekiyordu. Kurallar şu şekildeydi:

1. Allah`ın yarattığı evrenin verdiği, ince hesabı anlayabilmek.

2. İnsanın yüreğine işlenen öz sevginin perdesini kaldırabilmek.

3. Tanrısal bütünlük.

Yaşamını bu ölçüde yaşayanlar gemiye alınmaya başlanmıştı. Yalnız avamdan birçoğu sınıfta kalmıştı. Herkes birbirine bakıp nasıl olur demeye başlamıştı. Halk açıklama istiyoruz diye bağırmaya başlamıştı. Kaptan çıkıp açıklamaya başladı. Ey Yüce Allah'ın kulları siz ilk iki maddeye göre yaşayan insanlarsınız, üçüncü maddeyi unutulmuş gördüm sizde. Halbuki bu en önemli maddedir. Bu maddeyi anlayabilmek demek ruhun özünü anlayabilmek demektir. Bu öyle bir bütünlüktür ki; sizin içinize sadece anladığınız ölçüde işlenebilir. Ama öyle işlenir ki; Öz'ünüz bir nevi her şeyin, her şeyle yaşadığı gerçeklik haline gelir. Öyle gelir ki siz kim olduğunuzdan ziyade ne olduğunuza bakıp HİÇLİĞİNİZDEN vazgeçemezsiniz. Siz öyle HİÇLEŞİRSİNİZ Kİ zaman sizler için sadece bir görüntü haline gelir. Siz öyle YOK OLURSUNUZ Kİ VARLIĞIN ıstırabı sizler için bir nimet haline gelir.

Ey insanoğlu sizler hep gördüğünüz gerçekliğe göre yaşadınız. Hep ölümden kaçtınız. Yaşamı hakikat sandınız. Parayı saadet sandınız. Artık köprüleri yıkma vaktidir. Artık nefsimize başkaldırma vaktidir. Artık ney olduğumuzu anlama vaktidir. Artık anlamın ötesine geçme vaktinin gelip çattığı GÜNDÜR.

ÖMER ÖNDER ÖZKAL

omer_ozkal_@hotmail.com