Renk Cümbüşü

Renk Cümbüşü

Kendi doğamız olan mutluluğun eksikliğini çekiyor ve onu dışarda arıyorken; bu kayıp rengimin her zaman benimle olduğunu fark ettiğimde başladı çözülmem.Yağmurun yağmasından sonra gökkuşağın çıkması gibi tekrar bir adım atarak rengarenk.Bütün renkleri alıp hepsini karıştırıp ya da kendi rengini yaratarak yeniden başlayabilirsin. Doğruluğunu sorgulamadan, kendini suçlamadan istediğin gibi renklendirebilirsin hayatını.Sevdiğin renklerle bütünlük sağlayıp huzurunu da yansıt,hüznünü de. Bırak bazen dağınık kalsın ,olduğu gibi kabullen ve sahip çık.Güçlü durmak zorunda değilsin,içinde olan kırgınlıklarınla, hüznünle ,acınla hepsini yanına koyarak,  şefkatle sahiplenerek  devam eden bir yolculuğa kucak aç.
Bazen dağınıklığın içinde gizliyiz;
Bazen kırıldıklarımızda, üzüldüklerimizde;
Bazen korkularımızda;
Her biri ayrı gibi görünse de her rengin ,her üzüntünün ,her gülümsemenin içinde birsin aslında.

Hayatta herkesin oynaması gereken bir rolü varken renkleri eline aldığın zaman karar vermekte zorlanırsın. Yitik zamanların ve renklerin içinde kaybolduğunu hissedersin.Kararsız kaldığın her an renkler birbiriyle savaşmaya başlar .Her kararsız kaldığın anda başkalarının renklerini kabul etmeye başlarsın.Hayallerin, isteklerin başkasına göre devam eder. Mükemmel olmak istersin ,başarılı olmak istersin , sevilmek istersin,iyi kötü diye kendini kıyaslarsın ,bunlar yine başkaları için değil midir  ? Hepimizin renkleri farklıyken bu yarış neden ,bu kıyas neden ?

Her insanın renklere karşı verdiği tepki farklıyken  , hayatımızda da her insanın  gözlemleri farklı . Ne kadar başkaları gibi yaşayabilirsin ? Hayatını nasıl renklendirmek  istiyorsan o şekilde  renklendir. Bırak hangi şekil de olursa olsun senin olsun  ama bağlanmadan ,korkmadan ... 

Kendin ol ,bir ol , bütününe yol ol.

Şuan nerdeysen ,kiminleysen ,üzüntünle ,huzurunla,mutluluğunla her ne durumdaysan kabule geç. Korkunda senin , sevgin de senin.  Sadece hayatına sahip çık ve kucakla kendini ...Dünü tekrarlama şansımız yokken  ,değişim varken neden bu kırgınlık şimdi. Hadi daha çok gülümse .Yağmurun ardından gökkuşağı eşlik ederken, sen de  kendine eşlik etmeye devam et , bütünü kabule geç... Sevgiyle ,huzurla kal.
Takipte kalın. @ozlemkulyoga