Kendin Ol
Kendin Ol

Kendin Ol

Sana ait olmayan düşüncelerini, hayallerini,  yargılamayı kendine mübah gördün. Mükemmelliğin tanımını bilmediğin halde karşındaki kişileri mükemmel olmalarını bekledin...

Cesaret dedin bir adım atmadın ,hayat dedin hayatı yaşamadın ,sevgi istedin bir çok kez yanıldın.İstediğin her şey eksik yanının bir parçasıydı. Yapmak istediğin şeyler  eksilmeye yüz tutarken etrafı da eleştirmekten alıkoymadın kendini. Yapamadığın her istek başkasında etiketlenmiş bir şekilde sana bakıyordu, sen ise içten bir beğeni dıştan ise eleştiri. Peki sen  hangisiydin? Hayata farklı pencereden baktıkları ve kendi hayatını yaşadıkları için defalarca eleştirdin, bazen de kendi kabuğuna çekilip hep özendin. Korkuların sarmaşık gibi bedenini sardı. Öfkeni baş tacı yapıp yanında gezdirirken  mağdurum demeye devam ettin. Birlik duygusu yerine BEN demeye alışırken haklıyım diyerek kendini bir kez daha kandırdın. Peki senin düşüncelerinin hayata bakış açının önemi yok muydu ? Bu kadar mı değersiz hissediyordun. Etrafla meşgul olup ruhunu bir yerlerde bırakıp sonrasında ise yargılamaların devamı geldi. Her cümlenin başında ben olsaydım dedin, fakat o sen değildin. 
Sana ait olmayan kimlikler senin üzerinde yalpalanırken sen ise savruldun. Ailen ,arkadaşın, öğretmeninin  hayallerini taşırken sen olmayan bir beni yarattın, sonrasın da ise seçimlerinden hiç memnun kalmadın. Belki şuan mutsuzsun, belki bir adım atmak istiyorsun. Fakat öteki kimliğin seni engelliyor. Başkaları ne der ? Bu büyük sorunun arkasından ben sana soruyorum. 

Sen Kimsin...?

Gerçeğe sırtını dönerken, karamsarlık havasına kapılıp şikayete sarıldın. Unutma gerçek sensin ....  Kurallar, baskılar sana dayatılırken sen bunun neresindesin? Çevren de şahlanıp kendi için de mutsuz olmaktan vazgeçmelisin. Eğer buna gücün yoksa başkalarını da yargılama olur mu ? Yargıladığın her yaşantı benzeri şekilde senin olmaya mahkumdur. Kendini sen olmaya davet et.

Sevgiyle Kal @ozlemkulyoga takipte kal

''Kendini yargılamak başkalarını yargılamaktan çok daha güçtür.Kendini yargılmayı başarabilirsen gerçek bir bilgesin demektir.'' Küçük Prens,Antoine de Saint-Exupery