Mağdur Olmayı Bırak

Mağdur Olmayı Bırak

Devasa ve yekpare geceden merhaba diyorum kedime .Karanlığın sessizliğinde alelacele yanan kırmızı ateş. Küçükken dinlediğim masalları hatırlattı.Huzur içimde dans ederken, ateş dikkatimi celp ediyordu.

Hayatta herkesin oynaması gereken bir rolü varken, zorluk ve sorunların da devamı geliyor. Yaşamında aradığın ne ise her zaman içinde olduğunu bildiğinde çözülebilir. Gözlerin kederlenmiş, bedenin yorulmuş, her şeyi sıfırlamak sadece kaçmak istiyorsun, biliyorum zamandan azade  canın acıyor ve çaresiz hissediyorsun.
Bugün kaybetmen yarın kazanamayacağın anlamına mı geliyor?
Ya da bugün kazanman yarın kaybetmeyeceğin  demek mi?

İki sorunun cevabı HAYIR ise neden şimdi MAĞDUR olmayı seçiyorsun...

Düştüğün zaman canın yanacak, belki  ağlayacaksın ama günlerce mağdurum demeyi bırakmalısın. Yaşamında seni üzen olaylar  ,senin deneyimin ise neden bu kaçış ? Olanı olduğu gibi kabul et; tekrar sev, tekrar aşık ol, tekrar başla fakat ilk başta kendinden başla...

Her insan yaşadığı hayatı, ailesinden, sorunlarından, alışkanlıklarından,  ele almıyor muydu ? Kendi iç dünyasına göre hayatını şekillendirip ona göre davranıyor ve kendine göre algılıyordu.İçsel yaşantısında hesaplaşmalar dışsal yaşamında sorgulamalar. Duygular peşi sıra devam ederken, etrafa anlam yüklemeleri, yargılamaları, üzüntüleri, mutsuzlukları beraberinde getiriyordu.

Yekpare bir anda gözümün önünde canlandı bütün  serüven .Gözlerim daldı ,hatırlıyorum da benim de canım acıdığı oluyor, gece yatağıma yattığımda yastığıma sarılıp üzgün olduğum dönemler oluyor. Yataktan kalmak istemesem de, yarına gözlerimi açtığımda  hayat yeniden başlıyor.  Hayatın ortasına sürüklenip yine devam ediyorum .Bir gün üzüntümü yaşayıp olanı olduğu gibi kabul edip  tekrar başlıyorum. Çünkü hayatın döngüsüne güveniyorum.

Halihazırda bulunduğun şu durumda ;mağdur olmak yerine ,olanı olduğu gibi kabullenip, yeniden başla.
ÖZLEM KUL @ozlemkulyoga