Xioami Mi Mix Alpha Akıllı Telefon
Xioami Mi Mix Alpha Akıllı Telefon
Xioami Mi Mix Alpha Akıllı Telefon

Xioami Mi Mix Alpha Akıllı Telefon

Çinli üretici Xioami geleceğin teknolojileri olduğu düşünülen yenilikleri bir anda ortaya koyuyor ve adından sık sık söz ettiriyor. Haklı da sanırım. Her piyasaya sürdüğü yeni ürünü ile, ezber bozuyor. Karşımızda ultra radikal ve olağanüstü güzel bir tasarımla , çok ses getirecek bir telefon: Xioami Mi Mix Alpha...

Xiaomi, şimdiye dek gördüğümüz en nefes kesici akıllı telefon tasarımlarından biri olan Mi Mix Alpha'yı resmen tanıttı. Bir katlanabilir ekran kullanmak yerine, şirket aynı teknolojiyi, sarma ekranlı süper fütüristik görünümlü bir cihaz oluşturmak için kullandı. Xiaomi, kesinlikle çarpıcı bir telefon üretti. Mi Mix Alpha'nın kapağı yok.

Cihaz, 180,6  derecelik çerçevesiz  bir AMOLED ekrana sahip. Bu çepeçevre ekrana "Surround Display" adını veriyorlar. Çinli üretici bu benzersiz ekranını, titanyum, safir cam ve seramikten oluşan dayanılmaz bir üçlü kombinasyonla oluşturarak,  tamamen uç  bir cihaz ortaya koydu.  Ekranın altında yer alan çerçevenin kalınlığı ise sadece 2,15 mm. Bu da neredeyse ekran gövde oranını %100’e yaklaştırıyor.

12 GB Rama ve 512 GB a kadar depolama alanına sahip cihaz, Snapdragon 855+ işlemciden güç alıyor ki, bu da 5G dahil bütün yenilikleri desteklediğini gösteriyor. Telefon 4050 mAh, nano silikon katot bir batarya ile geliyor. 40 wat  kablolu ve 30 wat kablosuz hızlı şarjı destekliyor. Aynı zamanda cihaz 10 wata kadar, diğer cihazları, kablosuz olarak; mesela ipod kulaklığınızı şarj ediyor. Ayrıca cihazda bir ön kamera yok, zira arkasını çevirip ekranda kendinizi görmeniz mümkün oluyor. Dolayısıyla tüm çekimleriniz tek bir kamera modülüne emanet ediliyor. Kameralarında tamamen yeni 108 MP Samsung ISOCELL birincil sensör, 20 MP geniş açılı sensör ve 12 MP telefoto sensör bulunuyor. En son Android  sürüm 10'a dayanan MIUI 11 arayüz bu eşsiz cihazı çalıştırıyor.

Her ne kadar Xiaomi cihaza bir konsept telefon diyor olsa da, zaten sınırlı miktarlarda üretiliyor ve Aralık ayında 2,800 ABD Doları fiyat etiketi ile Çin’de piyasaya sulanacak. Henüz Çin pazarının dışında bir sürümden haber  yok. Ama Xioami her zaman sürprizlerle dolu...